Eesti õpilasfirmade laat 13. veebruaril toob kokku ligi 200 õpilasfirmat

Error

The Schema module does not support the "mysqli" database type.

Kutsume kõiki huvilisi külastama aegade suurimat Eesti õpilasfirmade laata Kristiine ja Rocca al Mare keskustes sellel laupäeval, 13. veebruaril kell 12 – 17. Tegu on juba 20. õpilasfirmade laadaga!

Laadal osaleb ligi 200 õpilasfirmat, nende hulgas 11 Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmat, mis on moodustatud Eesti, Soome, Rootsi ja Läti õpilasfirmade koostöös, lisaks õpilasfirmad Türgist. Rocca al Mare keskuses müüvad oma tooteid ja pakuvad teenuseid 84 õpilasfirmat, Kristiine keskuses on väljas 112 õpilasfirmat.

Õpilasfirmade tegevusvaldkond laieneb iga aastaga. Sel aastal on näiteks mitmeid õpilasettevõtteid, kes pakuvad põnevaid toidukaupu: tehakse kitsejäätist, pakutakse komplekti koduseks juustuvalmistamiseks, šokolaadilusikaid mõnusa kakao tegemiseks ja šokolaadimälumängu, vahendatakse talutooteid jm. Ka teenuseid on aasta-aastalt rohkem ja põnevamaid, näiteks vahendatakse Eesti disainerite tooteid, teatripileteid, jätkatakse mitmel aastal edukalt tegutsenud õpiabi teenusega, pakutakse mitmesuguseid koolitusi.

Laadal osalevate õpilasfirmade kataloogiga saab tutvuda aadressil  www.ja.ee/laat2016.

Õpilasfirmasid hindab laadal ettevõtjatest ja äriinimestest žürii. Auhindu antakse välja kokku 11 kategoorias, sealhulgas parima toote ja teenuse, innovatsiooni, müügitegevuse, stiilseima boksi ja rahvusvahelise tegevuse eest. Parimate autasustamine on mõlemas keskuses kell 17.00 – 17.45.

Eesti õpilasfirmade laata toetab ja Kesk-Läänemere õpilasfirmad toob laadale Interreg Central-Baltic programm Euroopa Regionaalarengu fondist. Laata rahastavad Fast Track Education, Tallinna Ettevõtlusamet, SEB pank ning 27 eraannetajat.

Õpilasfirma on JA Eesti ettevõtlusõppe programm, mille kaudu õpitakse ettevõtlust enam kui 80 Eesti õppeasutuses. Õpilasfirmadel on tänavu rekordaasta. Eesti põhi-, kesk- ja kutsekoolides tegutseb sel õppeaastal rohkem kui 280 õpilasfirmat, mis on 50 võrra mullusest enam. Rohkem kui 1000 noort saab riskivabalt ettevõtjaks olemist proovida.